Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Na objednávku
  1. Úvod
  2. Dvere
  3. Interiérové dvere

Interiérové dvere

Interiérové ​​aj exteriérové ​​dvere sú nevyhnutnou súčasťou každého domova, každej kancelárie a iných nebytových priestorov. Z toho dôvodu je nutné výberu vnútorných i vonkajších dverí venovať maximálnu pozornosť.

Interiérové ​​dvere majú hneď niekoľko úloh, ktoré musia spĺňať. Tieto dvere slúžia predovšetkým k oddeleniu miestností a tým pádom zaisťujú obyvateľom daného priestoru súkromie. Ďalšou podstatnou úlohou je udržiavanie tepla v miestnostiach. Zároveň sú interiérové ​​dvere v dnešnej dobe aj záležitosťou dizajnovou, pretože výberom správnych dverí môžete podčiarknuť celkový dojem miestnosti, v ktorej sú dvere umiestnené. Na slovenskom i zahraničnom trhu sa nachádza nespočetne veľa dverí, ktoré sa líšia farbou, veľkosťou, materiálom aj spôsobom prevedenia. Vyberie si naozaj každý z vás.

Ako sa väčšina ľudí domnieva, pri výbere nie je tým najdôležitejším hľadiskom len estetické hľadisko, ale je potrebné zvážiť aj materiál, z ktorého budú dvere vyrobené, s čím súvisí aj hľadisko bezpečnosti. Ďalej je nutné zvážiť aj spôsob prevedenia dverí a aj spôsob ich otvárania, pretože spôsob otvárania dverí vám môže pomôcť vyriešiť problém s priestorom v interiéri. Dnes môže zákazník zvoliť dvere, ktoré sa otvárajú jedným smerom, alebo môže dať prednosť dverám, ktoré sa otvárajú na obidve strany. Medzi obľúbené patria v posledných rokoch predovšetkým dvere posuvné. Je len na vás, či si zvolíte posuvné dvere, ktoré sa otvárajú tým spôsobom, že sa krídla dverí pohybujú pozdĺž steny, či si zvolíte variant pohybovanie krídel medzi stenami. Do nebytových priestorov sú najčastejšie odporúčané dvere kyvné, ktorých výhodou je otváranie jednoduchým zatlačením do krídel, ktoré sa otvárajú na obidve strany. V prípade, že si z ponuky interiérových dverí nevyberiete, je tu aj možnosť vlastného návrhu. Preto nezúfajte a kúpte si dvere podľa Vašich predstáv.