Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Sadrokarton
  3. Kazetové podhľady
Slide
Slide
Slide

Sadrokarton / Kazetové podhľady

Kazetové podhľady

Základné vlastnosti a výhody SDK kazetových podhľadov:

Kazetové podhľady sú rozoberateľné závesné konštrukcie, ktoré nám umožňujú ukončiť stropné podhľady tak, aby zodpovedali architektonickým, estetickým, hygienickým, protipožiarnym a akustickým požiadavkám.

Kazetové podhľady zo sadrokartónových, prípadne sadrových dosiek predstavujú variantu k minerálnym akusticky pohltivým podhľadom. Samozrejme v širokej ponuke kaziet sú aj zvukovo odrazivé a ich prednosťou je väčšia hmotnosť a teda minimálna náchylnosť k vypadnutiu v prípade prievanu. Podstatná je aj jednoduchá prístupnosť dutého priestoru nad podhľadom a prostá manipulácia v prípade výmeny jednotlivých kazetových dielcov. Oproti minerálnym podhľadom sa vďaka väčšiemu dierovaniu neznižuje ich pohltivosť vlivom opakovaných obnovovacích náterov a prednosťou je aj to, že pri práci s kazetami nedochádza k styku s vláknom minerálnej vlny. Dnešný trh ponúka široký sortiment vzorov, použitých materiálov a samozrejme veľkú paletu farebných prevedení.

 

Konštrukčná skladba a základné zásady montáže:

Pojem kazety naznačuje, že sa vyrábajú prevažne v štvorcovom prevedení 600x600mm alebo 625x625mm, ale možné sú aj takzvané chodbové rozmery 600x1200mm apod. Kazety sa montujú do rastru z T profilov s povrchovou úpravou. Špáry môžu byť aj polozapustené či skryté. Rychlozávesy pre tieto kazetové podhľady majú väčšinou únosnosť 0,15 kN (15kg).

 

Mriežkové - rastrové podhľady

Dnešný trh umožňuje použitie aj takzvaných rastrových, závesných podhľadov, ktoré svojou funkčnosťou a rôznorodosťou architektonických prvkov spĺňajú všetky akustické a estetické požiadavky pri zariaďovaní interiéru. Otvorené podhľady sú z dutých, ľahko zapustiteľných profilov, z ktorých je možné vytvoriť mriežky rozmerov 50x50mm, 100x100mm, 150x150mm a 200x200mm. Ako materiál sa používa farebný hliníkový profil, ktorý je povrchovo upravený a dostupný v širokej škále farebných variácií vzorkovníka RAL.

Konštrukčné prevedenia SDK kaziet:

  • sadrokartónové dierované kazety bez povrchovej úpravy
  • sadrokartónové dierované a štrbinové kazety s bielym náterom a vysokou odrazivosťou svetla
  • dierované kazety s nalepenou bielou, zmývateľnou PVC fóliou
  • sadrové kazety