Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Na objednávku
 1. Úvod
 2. Sadrokarton
 3. Plné podhľady

Jozef Hricko
+421 950 798 090 Na objednávku
Spolupracujeme

 

 

 

Slide
Slide
Slide

Plné podhľady

Plné podhľady

Základné vlastnosti a výhody SDK plných podhľadov:

Sadrokartón sa používa najmä na tzv. sadrokartónové podhľady. Ako materiál sa na podhľady najčastejšie v obytných stavbách používajú sadrokartónové dosky. Výhodami sú rýchla a suchá montáž a pri správnom zhotovení dokonale rovná a hladká plocha podhľadu.

Podhľad tvoria plošné sadrokartónové dosky, ktoré sú zavesené na drevených alebo oceľových nosných profiloch a vytvárajú dutinu medzi podhľadom a nosným stropom, ktorú je možné v prípade potreby vyplniť tepelnou izoláciou, či zakryť inštalačné rozvody. Prípadne môžu byť realizované ako kontaktné, teda priamo na nosný strop. Sadrokartónové dosky možno ohýbať buď zasucha, alebo zamokra, čo umožňuje pracovať aj s oblými tvarmi a vytvárať podhľady rozmanitého vzhľadu a preto môžu byť rovné alebo, lomené, zakrivené, zvýšené, znížené a rôznorodo tvarované. Spolu so zabudovanými svietidlami poskytujú široký priestor na vytváranie rozličných podhľadov moderného vzhľadu. Taktiež zlepšujú akustické vlastnosti a spĺňajú protipožiarne požiadavky ako aj  podstatne zlepšujú osvetlenie v miestnosti.

 

Konštrukčná skladba a základné zásady montáže:

Je tvorená z obvodových UD profilov a zavesených nosných CD profilov. Z dôvodu tlmenia hluku sa pod UD profil umiestňuje pružná tesniaca podložka. CD profily sú zavesené pomocou závesov, ktoré nám umožňujú vytvoriť dutinu od 3cm až do niekoľkých metrov. Sadrokartónové platne sa pripevnia TN skrutkami a vytmelia. Napojenie sadrokartónu a existujúcej konštrukcie vytmelíme akrilovým tmelom. Po dokončení montáže môžeme vykonať povrchové úpravy zo širokej škály produktov.

 

Po montáži treba dosky chrániť pred dlhotrvajúcou vysokou vzdušnou vlhkosťou. Vo vnútri budovy sa musí aj po ukončení montáže dosák zaistiť dostatočné vetranie. Nie je vhodné miestnosti rýchlo vykurovať, ale teplotu v interiéri zvyšovať postupne.

Konštrukčné prevedenia SDK plných podhľadov:

 • podhľady s veľkou vzdialenosťou závesov
 • podhľady s profilom v jednej úrovni
 • podhľady s profilom v dvoch úrovniach
 • podhľady s jednovrstvovým profilom
 • kontaktné - priame obklady stropov
 • podhľad pod podhľadom
 • samonosné podhľady
 • chladené podhľady
 • oblúkové podhľady