Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Sadrokarton
  3. Sadrokartonové priečky
Slide
Slide
Slide

Sadrokarton / Sadrokartonové priečky

Sadrokartónové priečky

Základné vlastnosti a výhody SDK priečok:

Sadrokartónové priečky sú ľahké nenosné, zvislé konštrukcie deliace stavbu na jednotlivé funkčné priestory a plniace pritom funkciu akustickú, protipožiarnu, tepelnú a v neposlednom rade aj estetickú. Sú obľúbené pre ich minimálnu hmotnosť (cca 25 až 50 kg/m2), rýchlosti suchého procesu výstavby a vynikajúcich akustických vlastností. Nemenej využívané sú aj ich protipožiarne vlastnosti, kde môžu plne nahradiť murované steny. Veľmi ľahko sa opravujú či odstraňujú. Bez problémov je u nich možné realizovať zvislé aj vodorovné dilatácie, bez porušenia akustických a požiarnych inštalácií.

Vlastnosti priečky sa môžu meniť podľa jej hrúbky, ďalej použitého typu a hrúbky izolácie, typu použitých dosiek a profilov. Výber variant je obrovský a dovoľuje zvoliť optimálny mix požadovaných vlastností. Sadrokartónové priečky je možné použiť v bytovej výstavbe, ako aj v občianskych alebo priemyselných stavbách.

 

Konštrukčná skladba a základné zásady montáže:

Základná konštrukcia priečok sa skladá z vodorovných UW profilov upevnených do podlahy a stropu a zvislých CW profilov vložených volne do UW profilov. K takejto konštrukcii sa potom po prevedení inštalácii vnútri priečok montujú jedno alebo viacplášťové sadrokartónové dosky. Dosky sa v špárach a miestach šróbov pretmelia vhodným tmelom. Pre zaistenie optimálnych akustických funkcií sa do dutého priestoru medzi plášte vkladá minerálna izolácia, sklenná alebo kamenná vlna, ktorá spĺňa aj účel zateplenia a protipožiarnej ochrany. Dutým priestorom vo vnútri priečky je možné viesť technické inštalácie, ako vodu, elektrické rozvody a odpady. Nakoniec môžeme dosky po nanesení penetračného náteru, ľubovoľne povrchovo upravovať, podľa potreby a vlastnej fantázie.

 

Konštrukčné prevedenia SDK priečok:

  • priečka opláštená jednou sadrokartónovou doskou
  • priečka opláštená dvomi sadrokartónovými doskami
  • priečka s profilmi vo dvoch radoch
  • inštalačné priečky
  • bezpečnostné priečky